X
تبلیغات
زولا

فرش رضوی

‪ ۲۰۰‬هزار بافنده فرش و قالی امسال بیمه می‌شوند

تهران- سرپرست معاونت امور اجتماعی وزارت رفاه و تامین اجتماعی گفت:
امسال ‪ ۲۰۰‬هزار خانوار که از گروه بافندگان قالی و فرش هستند به همراه خانواده‌های تحت تکفلشان، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

صمد اله فیروزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینکه در سال جاری ‪ ۸۰‬میلیارد تومان اعتبار برای بیمه قشر قالیباف و فرشباف اختصاص یافته است، افزود: ما در تلاش هستیم تا تمامی افرادی که به شکل مستقیم و غیرمستقیم در بخش فرش و زیرمجموعه‌های آن مشغول به فعالیت هستند را شناسایی کنیم.

فیروزی در عین حال گفت: البته افراد دست اندرکار بدانند که بیمه قالیبافان ، تمام افرادی که در زمینه فرش تخصص و یا مشغول کار هستند را در برنخواهد گرفت

وی ادامه داد: به عنوان مثال، خانم خانه داری که در منزل فرش می‌بافد و گواهینامه مهارت در این بخش ندارد، نمی‌تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بیمه قالیبافان و فرشبافان مستلزم برخورداری از کارت مهارت از مکان‌های معتبر آموزشی است، گفت: این افراد باید کارت مهارت خود را از سازمان فنی و حرفه‌ای و مراکزی که زیر نظر این سازمان رشته فرش را تدریس می‌کنند، تقاضا و دریافت کنند.

فیروزی گفت: در واقع افرادی می‌توانند از این بیمه بهره مند شوند که به عنوان یک قالباف، فرشباف و یا کارشناس در این رشته‌ها به شکل رسمی شناسایی شده‌اند و کارت مهارت برایشان صادر شده باشد.

براساس آمار مرکز ملی فرش ایران، دو میلیون قالیباف در کشور وجود دارد

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)