X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

فرش رضوی

رونق صنعت فرش همراهی دست اندرکاران این عرصه را می طلبد

مهدی کاتب، روز سه شنبه در جشنواره گره زرین فرش دستباف آذربایجان غربی در خوی افزود: برای ارتقا این صنعت و هنر نیازمند ایجاد عزمی ملی هستیم تا بتوانیم بیش از گذشته پله های ترقی در عرصه فرش در جهان را بپیماییم.
وی، یکی از مهمترین حلقه های این زنجیره را تولیدکنندگان فرش در کشور دانست و اظهارداشت: تولیدکنندگان به عنوان رکن اصلی این صنعت باید تمام توان خود را برای تولیدات بهتر و با کیفیت تر به کار گیرند تا فرش ایران، جهانی بماند.

وی، عدم توجه به خواسته های جهانی در تولید فرش را موجب ایجاد لطمه ای جبران ناپذیر خواند و گفت: باید با نگهداشتن بازارهای کنونی به فکر ایجاد بازارهای جدید در جهان بود که این امر با حفظ و ارتقا کیفیت تولیدات امکانپذیر است.
کاتب، با اشاره به کاهش تجارت فرش ایران در جهان در سال گذشته گفت: یکی از مهمترین دلایل این امر، کاهش تجارت جهانی در این کالا بود به طوری که از رقم 2/5 میلیارد دلار در دو سال گذشته به 1/3 میلیارد دلار در سال 88 رسید.
وی، توسعه فرشبافی به ویژه در مناطق روستایی را مورد تاکید قرار داد و گفت: توسعه فرشبافی در روستاها می تواند کاهش مهاجرت و افزایش اشتغال و درآمد روستاییان را به همراه داشته باشد.
سومین جشنواره استانی "گره زرین فرش" با هدف معرفی ظرفیت های تولید فرش بومی در آذربایجان غربی، روز سه شنبه در شهرستان خوی برگزار شد.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)